Sterowniki temperatury – 5 błędów podczas korzystania
Sterowniki temperatury – 5 błędów podczas korzystania
Sterowniki temperatury to jedne z najbardziej funkcjonalnych i przydatnych urządzeń, w jakie można wyposażyć własne cztery kąty. Z pewnością urządzenie powinno wejść do zestawu obowiązkowego na start – swego rodzaju wyprawki dla domu lub mieszkania. Regulatory temperatury mogą jednak nastręczać pewnych trudności - dowiedz się, jakich 5 błędów warto unikać podczas korzystania z tego typu urządzeń!
Sterowniki temperatury - bez tajemnic
Nieodłącznym elementem ogrzewania w nowoczesnym stylu jest sterownik temperatury – pokojowy strażnik komfortu cieplnego. To niewielkie urządzenie kryje w sobie ważne funkcjonalności, a najważniejszą jest oczywiście utrzymanie komfortu cieplnego. Zasada działania regulatora jest prosta - zarządzanie obiegiem ciepła jest możliwe dzięki kontrolowaniu wysokości temperatury przez czujnik - gdy ustalona wartość spada, załącza się ogrzewanie.
Regulatory występują w formie przewodowej i bezprzewodowej. W pierwszym przypadku - jak sama nazwa wskazuje – sterownik jest połączony przy pomocy przewodu z urządzeniem grzewczym, w drugim połączenie ze sterownikiem instalacji grzewczej odbywa się przy pomocy Wi-Fi, Bluetooth lub fal radiowych. Zaawansowane funkcje w przypadku opcji bezprzewodowej pozwalają na wygodne zarządzanie temperaturą niemal z każdego miejsca. Co więcej, odpowiedniej klasy produkty, jak np. sterowniki bezprzewodowe Salus Controls, mogą pomóc w optymalnym gospodarowaniu energią i przynieść realne oszczędności.
Regulatory temperatury – co może pójść nie tak?
Niektórzy traktują sterowniki temperatury, jakby posiadały co najmniej funkcję wyburzenia budynku - mając takie urządzenie w domu, na wszelki wypadek wolą go nie dotykać. Są też osoby, które znacznie swobodniej podchodzą do produktu, co również może nastręczyć problemów, bo zbędne majstrowanie przy regulatorze może przynieść więcej szkody niż pożytku. Oto 5 najczęstszych błędów przy korzystaniu ze sterowników temperatury:
-
Brak zróżnicowania temperatury w pomieszczeniach – powstaje przez to problem z przegrzewaniem niektórych części domu – np. sypialni (wszystko o idealnej temperaturze w sypialni znajdziesz w tym artykule),
-
Podwyższanie temperatury przy ochłodzeniu na zewnątrz – niższe wartości z pewnością spowodują, że czujnik temperatury do sterownika sam zareaguje w odpowiedni sposób, a urządzenie dostosuje poziom ciepła do zaprogramowanych ustawień,
-
Wyłączanie ogrzewania, gdy dom lub mieszkanie stoją puste – gdy pomieszczenia bardzo się wychłodzą, ogrzanie zajmuje więcej czasu i energii, nie mówiąc już o skrajnych przypadkach – związanych z pojawieniem się m.in. pleśni,
-
Chęć uzyskania natychmiastowego komfortu cieplnego – dobrze jest pamiętać, że termostat nie odpowiada za szybkość nagrzewania pomieszczeń, więc lepiej zrezygnować z pomysłu maksymalnego podkręcania regulatora,
-
Pozostawienie uniwersalnych ustawień – nie można poprzestawać na tym, co automatycznie proponuje urządzenie. Warto testować, jak ustawić regulator pokojowy, by odpowiedzieć na potrzeby domowników.
Sterowanie ogrzewaniem w mieszkaniu może w pierwszym odruchu wydawać się skomplikowane - programowanie termostatu nie jest jednak kwestią trudną, trzeba tylko postawić na odpowiednie produkty, jak np. regulatory temperatury Salus Controls. Urządzenie z intuicyjną obsługą ułatwi cały proces i pozwoli na bezproblemowe korzystanie z funkcjonalności.
Sterowniki – jak wykorzystać ich funkcjonalności?
Maksymalna efektywność energetyczna, precyzyjna kontrola temperatury, elastyczne dopasowanie ustawień do indywidualnych preferencji – nie są to tylko pobożne życzenia, a faktyczne możliwości, jakie dają dobrej jakości regulatory temperatury. Określenie „dobra jakość” jest tu jednak kluczowa, a tę mogą zapewnić jedynie renomowani producenci. Na naszej stronie znajdziesz wyłącznie wyselekcjonowane urządzenia sprawdzonych marek, odznaczające się intuicyjną obsługą oraz niezawodnością. Produkty te pozwolą Ci cieszyć się z pełnego zakresu funkcjonalności sterowników temperatury.
Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog